Aktualności

Za nami I edycja Akademickich Mistrzostw Śląska w narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie

Data: 18.12.2023 Kategoria: Zawody

Blisko stu zawodników, kobiet i mężczyzn wzięło udział w poniedziałek w narciarskim i snowboardowym slalomie gigancie, rozgrywanym w ramach I edycji Akadmickich Mistrzostw Śląska.

Areną zmagań był dobrze znany z zawodów o Puchar Rektora z 2022 roku stok Siglany w Wiśle. Przy sprzyjającej pogodze i dobrze przygotowanym stoku ściganie rozpoczęły narciarki aplejskie. W mocnej stawce rywalek Patrycja Zawada zajęła 7 miejsce, tracąc do podium jedynie 0,73 sek. Druga z naszych reprezentantek - Dominika Tarnawa uplasowała się na 17 miejscu. Trzon męskiej drużyny stanowili Tymoteusz Procner, Dominik Skudlarski i Wojciech Stawowy, którzy w stawce 32 zawodników zajęli odpowiednio 12, 13 i 29 miejsce. Obie ekipy w klasyfikacji drużynowej wywalczyły 5 miejsce.

Po dekoracji zwycięzców przyszła pora na snowboardzistów. Jakub Skowron świetnym, płynnym przejazdem osiągnął czas, który pozwolił mu zająć wysoką, piątą lokatę. Przejazd Bartłomieja Pękali był w tym dniu 12 czasem zawodów. W efekcie daje nam to 4 pozycję w klasyfikacji drużynowej.

Już teraz zapraszamy na II edycję AMŚ w narciarstwie i snowboardzie, która odbędzie się w poniedziałek 8 stycznia 2024 roku. Aby móc reprezentować naszą uczelnię i wystartować w zawodach, niezbędna jest przynależność do Klubu Uczelnianego AZS UBB. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: azs@ubb.edu.pl.